پروژه درمانی

آنچه که باید درباره طراحی فضای درمانی بدانیم :

طراحی پروژه های درمانی بر اساس فیلد کاری پزشک و مختص همان زمینه صورت می گیرد . به عنوان مثال در طراحی کلینیک تخصصی اطفال استفاده از رنگ های متنوع و فراهم آوری وسایل بازی کودکان دارای اهمیت است . همچنین در طراحی کلینیک فیزیوتراپی سهولت رفت و آمد دسترسی سایر نقاط به هم باید در الویت باشد . و یا در کلینیک زیبایی برای ایجاد احساس رضایت و آرامش دهنده به مراجعه کنندگان می توان از متریال و رنگ های روشن استفاده نمود . 

یکی از موارد حائز اهمیت در پروژه های درمانی در نظر داشتن تعداد مراجعه کنندگان در هر روز و داشتن تناسب با فضای کلینیک است . 

به طور کلی مواردی مانند فضای انتظار مناسب ، نور کافی ، تهویه مطبوع ، مبلمان راحت ، استفاده از گیاه و داشتن کفپوش مناسب در فضاهای درمانی الزامی است . 

برخی از پروژه های درمانی ما :

کلینیک کاشت مو هلیا - کامرانیه کلینیک کاشت مو نیل - شهرک غرب کلینیک فیزیوتراپی دکتر کمالی - سعادت آباد کلینیک فیزیوتراپی دکتر تعظیمی فر - کاشان کلینیک دندانپزشکی دکتر پویا امیری - شهرک غرب شعب کلینیک ایرانیان - تهران بیمارستان خاتم الانبیاء - تهران و ...

1.

جهت سهولت رفت و آمد مراجعین و همراهان آنها برای ورود به کلینیک ، داشتن فضای کافی و بزرگ در قسمت ورودی الزامی است .

2.

با توجه به اینکه مراجعه کنندگان مدتی را درفضای انتظار سپری می کنند بهتر است با استفاده از رنگ های روشن و نورپردازی مناسب فضای انتظار را به مکانی آرامش بخش تبدیل کرد . 

3.

ارتفاع کانتر پذیرش در عین حفظ حریم پرسنل می بایست برای انجام امور اداری مراجعه کنندگان نیز مناسب باشد .